První nádech do života

 

 

Celých devět měsíců těhotenství rodiče dýchají se svým miminkem. Jenže při porodu se může vše zhroutit ... Dítě nedýchá, nedostává se mu kyslíku a dochází k vážnému poškození orgánů. V nejhorších případech dochází k úmrtí dítěte. Kvalitní resuscitační zařízení a perfektně vyškolený zdravotnický personál je jedním z důležitých elementů potřebných k úspěšné záchraně malého lidského života.

Jsme přesvědčeni o tom, že by každé dítě mělo mít zajištěnou stejnou startovní čáru, ať už je narozeno kdekoli po ČR. Proto je naším cílem zajistit kvalitní resuscitační vybavení do každého porodnického zařízení v České republice.

 

 

Pomozte nám pořídit do každé porodnice resuscitační zařízení, díky kterému nejenže vzroste šance na přežití, ale mnohonásobně se sníží riziko trvalých následků. Proč má mít dítě zničený život postižením, když stačilo v prvním minutách jeho života udělat jen o trochu více ... ?

Cíl projektu

Cílem projektu je pořízení moderních resuscitačních zařízení do neonatologických oddělení po celé ČR, která je v tuto chvíli vůbec nevlastní, nebo u nichž jsou zařízení již zastaralá. Cílem tohoto projektu není pouze nákup moderního zdravotnického vybavení, ale také odborné školení zdravotnického personálu s tímto zařízením efektivně pracovat. Každá investice se tak může proměnit v zachráněný lidský život!

Důsledky asfyxie

Pokud není asfyxie včas odvrácena, může dojít k těžkým následkům na zdraví novorozence. Těmito následky mohou být neurologické potíže (křeče, poruchy vědomí). Nejčastěji postiženým orgánem je mozek, který je nejnáročnější na přísun živin. V nejhorším případě může dojít až k úmrtí novorozence. Lze beze sporu říci, že každá koruna vložená do péče o novorozence se vrací mnohonásobně v jeho zdravém vývoji.

Resuscitační přístroj

Jedná se o resuscitační přístroj, který je určen k obnovení dechu novorozence s možností přesného dávkování kyslíku (oxygenoterapii) a o přístroj, který sleduje hladinu kyslíku v krvi a zároveň hlídá srdeční akci (pulsní oxymetr) – tedy přístroj dává zdravotníkům informaci, jak se novorozenci daří po porodu.

Tyto přístroje se používají, pokud má novorozenec po porodu problémy (dítě nedýchá, má nízkou hladinu kyslíku v krvi a v nejzávažnějších případech nedostatečnou činnost srdce) a je nutné ho oživovat. 

Celý tento set stojí přibližně 100.000 Kč. 

Jak můžete pomoci? 

Děkujeme Vám za Váš zájem o práci Nadačního fondu DĚTI NA DLANI. Pokud se rozhodnete podpořit projekt Asfyktické děti, zašlete Vámi zvolenou částku na bankovní účet Nadačního fondu DĚTI NA DLANI 107-7063750257/0100. Náš bankovní účet je transparentní, to znamená, že se kdykoli můžete přesvědčit o tom, jak je nakládáno s Vašimi penězi. Rádi Vám také vystavíme potvrzení o poskytnutí daru nadačnímu fondu pro daňové účely. Všechny aktivity nadačního fondu můžete také sledovat na našich webových stránkách či facebookovém profilu. Jakékoliv otázky Vám také rád zodpoví ředitel nadačního fondu Ing. Dušan Fibingr, Ph.D., kterého můžete kontaktovat na emailové adrese info@detinadlani.cz.

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________